لاستیک سازی سپاهان گستر

تولید کننده و فروشنده انواع پکینگ و لوازم جک

لاستیک سازی سپاهان گستر در زمینه تولید و فروش انواع پکینگ فعالیت دارد.

برای استعلام قیمت یا خرید پکینگ در سایزها و متریال محتلف با ما تماس بگیرید.

فروش انواع پکینگ هیدرولیک و پنوماتیک

پکینگ NR
پکینگ EPDM
پکینگ لاستیکی
پکینگ دو طرفه فلز دار
پکینگ منجید دار
پکینگ گلویی
پکینگ پیستونی
وی پکینگ ( پکینگ طبقاتی )
پکینگ کاستاس
پکینگ پلی اورتان
پکینگ سیلیکونی
پکینگ یکطرفه فلزدار

پکینگ

پکینگ‌ها که عموماً در جک‌های هیدرولیک و پنوماتیک استفاده بیشتری دارند، قطعاتی هستند که در رده سیل‌های متحرک و قطعات آب‌‌بند طبقه‌بندی شده و در صنعت لاستیک‌سازی برای آب‌بندی و درزبندی شفت و پیستون پمپ‌ها و جلوگیری از نشت مایعات (مایعات سمی) جامدات و گازهای خطرناک و نشت آلاینده‌ها و مواد منفجره به قسمت اصلی دستگاه به‌کار می‌روند .

وجود پکینگ‌ برای پمپ هیدرولیک ضروری است زیرا عموماً در بخش‌هایی از پمپ، قضیه نشت‌کردن یا وارد شدن هوا وجود دارد که با انتخاب یک پکینگ مناسب، می‌توان از سیال درون پمپ محافظت کرده و مانع از ورود هوا به درون پمپ شد.

قسمت های مختلف آب بندی پکینگ

آب‌بندی پکینگ‌ها از قسمت های مختلفی تشکیل یافته است:

·         کاسه نمد

·         لایی

·         کلاهک آب‌بندی

متریال کاربردی پکینگ ها

 پکینگ‌ها بنا به نوع کاربرد، در سایزهای مختلف و با جنس‌ها و متریال گوناگون تولید می‌شوند؛ به گونه‌ای که در مقابل فشار، حرارت، و همچنین سایش و خوردگی، کارایی لازم را داشته باشند. پکینگ‌ها معمولاٌ از جنس لاستیک طبیعی و مصنوعی، پلاستیک یا متریال مختلف مانندNBR ,VITON ,EPDM) ،Silicon ، PTFE، PU، FKM و..) هستند. به عنوان مثال، در جک‌های معمولی پکینگ‌های لاستیکی یا NBR کاربرد دارند.

طرز نصب پکینگ ها

این نوع آب‌بند برای این که پروسه آب‌بندی را کامل کند باید طوری نصب گردد که فشار سیال داخل پمپ، لبه پکینگ را به حفره قرارگیری پکینگ و به دیواره بچسباند و برای آب‌بندی قطعات پمپ، کاربرد و مصرف حداقل یک بسته از این نوع پکینگ ضروری است و باید چند پکینگ را همراه با هم در یک شیار قرار داد.

عملکرد پکینگ ها

پکینگ‌ها به صورت یک طرفه و دو طرفه عمل م‌کنند و قدرت تحمل فشار ۲۵۰ تا ۷۰۰ بار را دارا می‌باشند و بر اساس لبه‌های داخلی و خارجی پکینگ، موضع و جایگاه قرارگیری آن مشخص می‌گردد، اگر لبه‌های خارجی آن بلندتر باشد در قسمت گلویی و اگر لبه‌های داخلی آن بلندتر باشد در قسمت پیستون واقع می‌شوند. و اگر هر دو لبه‌ی داخلی و خارجی متقارن باشند هم نوع پیستونی و هم گلویی آن مورد مصرف قرار می‌گیرد. بعضی از پکینگ‌ها به صورت ردیفی  و برخی  چندتکه، با اسم پکینگ طبقاتی  و برخی دیگر دارای حلقه‌ای از جنس لاستیک طبیعی (نیتریل) و بخش دیگر از الیاف تقویت‌شده با لاستیک نیتریل (منجید دار) هستند. گاهی همراه پکینگ‌ها از رینگ پشتیبان نیز برای تحمل فشار بیشتر، استفاده می‌گردد.

ویژگی پکینگ ها

  • قابلیت تحمل فشار بالا
  • اصطکاک پایین و مقاومت شیمیایی بالا
  • مقاومت سایشی بالا
  • ضد زنگ
  • انتقال حرارتی و گرمایی بالا
  • مقاوم در برابر تغییر شکل
  • کیفیت بالا
  • ابعاد دقیق و نصب آسان
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.67 (3 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)