ضربه گیر نئوپرن

ضربه‌گیر نئوپرن به دو صورت ساده و تقویت شده (مسلح) و با دو نوع الاستومر طبیعی و مصنوعی که به آن کلروپرن یا CR نیز گفته می‌شود در اشکال (دایره‌ای، مستطیلی و مربعی) و ابعاد متغیر به بازار عرضه می‌‌گردد؛ که نوع طبیعی آن از مقاومت و قیمت کمتری نسبت به نوع مصنوعی آن برخوردار است. ضربه‌گیر نئوپرن معمولاً در تجهیزات سنگین، عایق‌ها، ژنراتورها، موتورها، دریل‌ها، ویبراتورها و تجهیزات ساختمانی، در محل اتصال دو قطعه، جهت کنترل و کاهش لرزه و مهار حرکات و نوسانات افقی، عمودی و چرخشی نصب می‌گردند و از مقاومت خوبی در برابر مواد نفتی، اسیدها و بازها، عوامل جوی، لایه اوزون برخوردارند.

ضربه گیر نئوپرن

بالشتک نئوپرن ( بالشتک ضربه گیر الاستومری پل )

تنش‌ها و نیروهای کششی ناشی از انقباض و انبساط مصالح پل (مانند بتن) همراه با نیروهای مکانیکی (فشارهای افقی، عمودی) وارده بر یک پل باعث دفرمه‌ شدن آن‌ها می‌شود. از این رو برای کاهش یا مهار این عوامل از ضربه‌گیر‌های الاستومری پل (بالشتک‌ها یا ضربه‌گیرهای نئوپرنی ) که در برابر فشار، بار و تردد زیاد مقاومند و تلفیقی از فلز، الاستومر و قطعات نگهدارنده می‌باشند در پل‌های بتنی، پل‌های راه‌آهن، فوندانسیون ساختمان‌ها، پایه فرودگاه و سدها که در معرض ضربه امواج بلند قرار دارند استفاده می‌گردد.

جهت ارتقاء مقاومت کششی بالشتک الاستومری پل ( بالشتک نئوپرن ) از چند لایه لاستیک مسلح و تقویت شده با فولاد، متناسب با میزان تحمل بار عمودی آ‌ن‌ها استفاده می‌شود. چرا که نئوپرن‌ها علی رغم مقاومت فشاری بالا، در برابر جابه‌جایی‌های بزرگ ضعیف بوده و از مقاومت کششی کمی برخوردارند.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)