اورینگ وایتون

اورینگ لاستیکی فلوئوروکربن بر اساس پیوند بین فلوئورین و کربن ساخته می‌شوند که در استاندارد ASTM به نام FKM و در استاندارد ISO به نام FPM  شناخته می‌شوند. Viton نام تجاری پلیمرها و اورینگ لاستیکی فلوئوروکربن است.به همین دلیل FKM یا FPM در بازار بیشتر با نام «ویتون یا وایتون» شناخته می‌شوند.

فلوئوروکربن، به دلیل داشتن ترکیبات ویژه، دربرابر اکثر ترکیبات شیمیایی مقاومت خوبی دارد و در دما‌های بالا، بهتر از سایر الاستومرها عمل می‌کند در نتیجه گزینه و متریال مناسبی برای اورینگ‌های مختص آب بندی است.

اورینگ وایتون

سایر محصولات

اورینگ سیلیکونی
اورینگ متری
اورینگ HNBR
اورینگ NBR
راجع به اورینگ های وایتون بیشتر بدانید:

اورینگ‌های فلوئوروکربن قادر به استفاده در انواع مختلفی از برنامه ها، به ویژه در آب بندی صنایع حرکتی مانند صنعت هواپیما، اتومبیل و سایر وسایل مکانیکی که نیاز به حداکثر مقاومت در دمای بالا و در برابر بسیاری از مایعات دارند، هستند. این دسته از اورینگ‌ها به خوبی در برابر روغن‌های معدنی و گریس‌ها، هیدروکربن‌های آلیفاتیک، معطر و همچنین هیدروکربن‌های کلر دار خاص، بنزین، سوخت دیزل، روغن‌های سیلیکونی، اشعه UV و ازون مقاومت می‌کنند و برای کاربردهای خلاء مناسب می‌باشند. اما برای کاربرد در معرض آب‌داغ، بخار، حلال‌های قطبی، اترها و استرهای دارای وزن مولکولی پایین، روغن ترمزهای پایه گلیکولی و یا اسیدهای داغ هیدروفلوئوریک و کلروسولفونیک توصیه نمی‌شوند.

ویژگی های اورینگ وایتون

اورینگ وایتون ضد روغن هیدرولیک، ضد اسید، ضد بنزین، ضد حلال‌ها و ضد سایش و بسیار متنوع هستند و در بسیاری از کاربردهای شیمیایی، خودرو و لوازم خانگی کاربرد دارند و نسبت به اورینگ‌های معمولی و NBR فشار بسیار بیشتری را تحمل می‌کنند.